tālrunis

+1 213-244-1696

Olimpiskais gredzens

Olimpiskā emblēma, ko dažkārt dēvē par olimpiskajiem gredzeniem, ir olimpisma vizuāls attēlojums miljardiem cilvēku visā pasaulē.
Olimpiskie gredzeni turpina kalpot kā universāls Olimpiskās kustības un tās aktivitāšu simbols, pamatojoties uz Pjēra de Kubertēna dizainu.

Definīcija

“Olimpiskā emblēma ir veidota no pieciem vienāda izmēra savstarpēji savienotiem gredzeniem (olimpiskajiem gredzeniem), kurus var izmantot atsevišķi vai piecās grupās. Šīs krāsas ir izmantojamas tās piecu krāsu atveidojumā, un tās ir šādas: zils, dzeltens, melns, zaļš un sarkans. Saskaņā ar pievienoto grafisko izpildījumu gredzeni ir savīti no kreisās puses uz labo, ar dzeltenajiem un zaļajiem gredzeniem apakšā un zilajiem, melnajiem un sarkanajiem augšpusē. (8. noteikums Olimpiskā harta)

Nozīme

“Olimpiskais simbols attēlo Olimpiskās kustības aktivitātes, simbolizē piecu kontinentu savienību un pulcē sportistus no visas pasaules olimpiskajās spēlēs.” (Olimpiskās hartas 8. noteikums)

Olimpiskajiem gredzeniem tagad ir septiņas atzītas variācijas.

Olimpisko apļu iecienītākā forma ir tā, kurai ir pilnkrāsains fons. Pilnkrāsu olimpiskie gredzeni, kas sastāv no sešām olimpiskajām krāsām: zila, dzeltena, melna, zaļa un sarkana uz balta fona, ir Pjēra de Kubertēna sākotnējās koncepcijas fiziska izpausme. Šīs krāsas apzīmē olimpisma universālumu.

Olimpiskie gredzeni vienkrāsaini ir alternatīva pilnkrāsu olimpiskajiem gredzeniem. Ja nepieciešams, olimpiskos gredzenus var redzēt jebkurā no sešām atzītajām olimpiskajām krāsām.

Sportisti ir Olimpiskās kustības centrā.

SOK koncentrējas uz tīru sportistu aizsardzību un viņu vajadzību nodrošināšanu spēles laukumā un ārpus tā.

Jebkādi izdevumi par apmācību, testēšanu, pētniecību, loģistiku vai tīru sportistu personāla komplektēšanu nevar tikt uzskatīti par izmaksām, bet gan par ieguldījumu cīņā pret dopingu, spēļu sarunāšanu, konkurences manipulācijām un ar to saistīto korupciju.

Sportisti ir nozīmīgi dalībnieki sporta notikumā, uz kuru balstās olimpiskās spēles. Tie iedvesmo miljoniem bērnu visā pasaulē piedalīties sporta veidos un atbalstīt olimpiskos principus.

SOK ir paplašinājusi savus centienus ārpus laukuma, kopš 1981. gadā tika izveidota SOK Atlētu komisija, un 1999. gadā SOK Izpildpadomē tika pievienots olimpiskais sportists. Palīdzība sportistiem izaugt ārpus laukuma karjeras laikā un pēc tās ir viņus vairāk atbalstījusi un vairāk, izmantojot profesionālās un izglītības programmas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp