Ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā 2022. gadā piedalīsies 236 sportisti, kuri saņēmuši Olimpiskās solidaritātes stipendijas no 67 nacionālajām olimpiskajām komitejām (NOC). Daudzi no šiem sportistiem jau iepriekš ir snieguši vēsturiskus rezultātus savai tautai. Šeit mēs aplūkojam dažus izcilus rezultātus no stipendiju un stipendiju saņēmējiem līdz šim.
Olimpiskās stipendijas tiek piedāvātas visiem NOC, taču tās ir prioritāras tiem, kam ir vislielākā vajadzība. Tie nodrošina ļoti svarīgu naudu, lai segtu sportista treniņus, ceļojumus un dalību kvalifikācijas pasākumos.
Svarīgākie notikumi olimpiskajā solidaritātē Pekinā 2022:
- Atlētu olimpisko stipendiju iniciatīva ir finansējusi 17,5 miljonus ASV dolāru sportistu apmācībai.
- 80 NOC piešķīra stipendijas 429 sportistiem, lai palīdzētu viņiem kvalificēties 2022. gada Pekinai;
- Spēlēm kvalificējās 236 individuālie sportisti ar stipendijām (139 vīrieši un 97 sievietes), kas pārstāv 67 NOK, piecus kontinentus un piecus ziemas sporta veidus;
- Spēļu pusceļā stipendiāti ieguva sešas medaļas;
- Pētnieks izcīna Jaunzēlandes pirmo zelta medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs;
- Pirmais ziemas olimpietis no Haiti, kurš saņēmis finansiālu palīdzību no Olimpiskās solidaritātes.
Jaunāko paaudžu motivēšana jūsu valstī
Otrajā sacensību dienā sieviešu snovborda slopestyle pasākums nodrošināja vienu no spēļu pārsteidzošākajiem rezultātiem. 20 gadus vecā Zoja Sadovska-Sinota no Jaunzēlandes kļuva par pirmo sportistu, kas pārstāvēja savu valsti ar olimpisko zelta medaļu jebkurā sporta veidā. Vēlāk viņa pārveda mājās sudraba medaļu par lielo gaisa snovbordu.
Vēlāk viņa komentēja: “Es nespēju noticēt, ka man tas izdevās. Izcīnīt Jaunzēlandes pirmo ziemas olimpisko zeltu man nozīmē tik daudz.” Es patiesi ceru, ka mani panākumi šeit mudinās jauniešus mācīties snovot mājās.
Sadovskis-Sinots ir viens no 236 balvas saņēmējiem, kuri ir kvalificējušies, lai sacenstos no 429 sportistiem no 80 NOK, kuri saņēma Olimpiskās solidaritātes stipendijas, lai palīdzētu viņu pieteikšanās 2022. gada Pekinai. Programmas mērķis ir atbalstīt sportistus, kuriem citādi nebūtu pieejams finansējums. mehānismiem ziemas sporta veidos un veicināt lielāku dažādību spēles laukumā un uz pjedestāla.
Šīs stratēģijas priekšrocības bija acīmredzamas sieviešu snovborda slopestyle sacensībās, kur Austrālijas stipendiāte Tesa Koadija izcīnīja bronzas medaļu. Kodija bija tikai otrā austrāliete, kas izcīnījusi olimpisko medaļu snovbordā. Šī bija pirmā reize Ziemas olimpisko spēļu annālēs, kad Jaunzēlande un Austrālija dalīja pjedestālu.
Olimpiskās “pirmās” spēles Pekinas stipendiātiem
Šīs dotācijas palīdz NOK bez ilgas vēstures ziemas sporta veidā kvalificēties spēlēm un sasniegt punktu, kurā viņi var cīnīties par medaļām. Džakara Entonija, Coady’s komandas biedre un stipendiāte, paveica vēl vienu vēsturisku Austrālijas varoņdarbu, kļūstot par valstī pirmo olimpisko čempioni frīstaila slēpošanas magnātu sacensībās.
Hanne Desmeta izcīnīja bronzu 1000 metru skrējienā uz ledus sievietēm, tādējādi Beļģijai sagādājot pirmo medaļu šorttrekā Pekinā 2022. gadā. Desmeta izcīnīja savas valsts septīto medaļu ziemas olimpisko spēļu vēsturē, padarot viņu par otro beļģieti. to izdarīt un pirmo reizi kopš 1948. gada.
Līdzīgi vēsturisku bronzas medaļu izcīnīja Kimberlija Bosa arī sieviešu skeletonā, ieejot vēsturē, kļūstot par pirmo Nīderlandes sportisti, kas izcīnījusi olimpisko medaļu slīdēšanas sacensībās.
Tas prasa daudz darba, jo jums ir jāpārliecina visi, ka jums padodas tas, ko darāt, ka tas ir grūti un ka pastāv iespēja izcīnīt medaļu. Neviens tev neticēs, kamēr tu to neizdarīsi, viņa teica.
“Ceru, ka tas palīdzēs sportam. Mums varētu būt vajadzīgi daži jauni sportisti, jo esmu vienīgā sieviete, kas šobrīd startē Nīderlandē.