tālrunis

+1 213-244-1696

Vēsturiski brīži Olimpiskajās sasniegumos

Vai jūs esat kādreiz skatījies Olimpiskās spēles un juties iedvesmots?

Sākot no moderno Olimpisko spēļu sākuma, sportisti ir sasnieguši vēsturiskus lielisku brīdi.

No Džesija Ovensa līdz Maiklam Felpsam, 1980. gada ASV Hokeja izlasei līdz Brīnumam ledusvirsmā, Floransei Griffith-Joynerai līdz Juseinam Bolts, un Nādijai Komaneči – šie sportisti visi ir veikuši neaprakstāmus ieguldījumus Olimpiskajās spēlēs.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par šiem apbrīnojamajiem sportistiem un viņu sasniegumiem.

Džesī Ouenss

Kā Džesija Ovensa kļuva par Olimpiskā čempionu un starptautisku ikonu?

Dzimis Alabamā 1913. gadā, viņš pārcēlās uz Ohaju un pievienojās atklātas laukuma un vieglatlētikas komandai Ohajas Valsts Universitātē. Viņš uzstādīja trīs pasaules rekordus un vienu saistīja mazāk nekā stundas laikā 1935. gada Big Ten Atklātas laukuma un vieglatlētikas čempionātā. Tas viņam nodrošināja vietu 1936. gada ASV Olimpiskajā komandā.

Berlinē notiekošajās Olimpiskajās spēlēs Ovens ieguva zelta medaļas četrās disciplīnās: 100 metru skrējienā, 200 metru skrējienā, tālumā un 4×100 metru stafetē. Viņa vēsturiskie sasniegumi padarīja viņu par starptautisku cerību un izturības simbolu laikā, kad valdīja rasisms un segregācija.

Viņš pārvarēja šķēršļus un iedvesmoja nākamās paaudzes.

Mihails Felps

Jūs, iespējams, esat dzirdējis par Majklu Felpsu, visvairāk apbalvoto olimpisko medaļu saņēmēju visā laikā. Ar 28 medaļām, no kurām 23 ir zelta, viņš ir sagrauzis vairākus pasaules un olimpiskos rekordus.

Viņa neaptveramie sasniegumi ir iedvesmojuši paaudzes peldētājus un olimpiskos sportistus.

Ierakstīgi uzvaras

Māikls Felps 2008. gada Pekinas Olimpiādē uzrādīja vēsturisku sniegumu, iegūstot astoņas zelta medaļas un pārvarot rekordu par visvairāk zelta medaļām, ko viens sportists ir ieguvis vienā Olimpiādē. Viņa rekordu sasniegumi kalpoja par piemēru visām cerībām pilnajām sportistēm visā pasaulē. Viņš parādīja dedikācijas un smaga darba spēku, sasniedzot lieliskus rezultātus.

Emocija Rezultāts
Nolūks 8 zelta medaļas
Izturība Rekordi pārspējošas uzvaras
Hingarība Iedvesmojošs piemērs
Aizrautība Augstāka izcilība
Saistība Bezmaksas panākumi

Felpa izcili sasniegumi joprojām ir ikoniski līdz šai dienai. Viņš izveidoja ceļu nākamajiem sportistiem, lai sasniegtu savus sasniegumus. Viņa enerģija, aizrautība un saistība ar lielisko ir patiešām iedvesmojoša, un viņa rekordus pārspējošas uzvaras nekad nebūs aizmirstas.

Ikoniskas uzvaras

Turpinoties no viņa rekordpārspējumiem, Maikla Felpsa ikoniskie panākumi Pekinas olimpiādē joprojām ir spēcīgs mērogs dedikācijai un apņēmībai. Felps aizveda mājās ievērojamus astoņus zeltus medaļus, kļūstot par zināmu vārdu un nostiprinot savu vietu Olimpiskā vēsturē.

Viņš sasniega panākumus neskatoties uz daudzām grūtībām, demonstrējot savas gribas spēku un aizrautību sportam. Viņa sasniegumi iedvesmoja daudzus citus izvēlēties karjeru peldēšanā un citos sporta veidos. Pat desmit gadus vēlāk, viņa vēsturiskie uzvaras joprojām tiek svinētas un atcerētas kā svarīgs posms Olimpiskajā vēsturē.

Felpsa sportiskā varenība, izturība un griba gūt panākumus radīja neaizmirstamu mantojumu, kas turpina motivēt sportistus arī šodien.

Iedvesmojoši ieraksti

Maikls Felpsas aizraujošais rekords ar astoņiem zelta medaļiem Pekinas Olimpiskajās spēlēs ir pierādījums viņa grūtajam darbam un uzticībai. Viņa Olimpiskais panākums ir rezultāts:

 1. Ambiciozu mērķu noteikšana
 2. Nepārtraukta treniņu nodarbīšanās
 3. Aprēķinātas riska uzņemšanās
 4. Saglabāt koncentrēšanos un motivāciju.

Felpsa izcilais sasniegums ir piemērs tam, kas ir iespējams, kad cilvēks nododas kaut kam un iegulda darbu. Viņš ir īsts iedvesmas avots, ne tikai vienam saviem kolēģiem sportistiem, bet arī visiem, kas cenšas īstenot savas sapņus.

1980 ASV Hokeja komanda

Jūs nevarētu lūgt ikoniskāku mirkli nekā "Brīnums uz ledus" 1980. gadā, kad ASV hokeja komanda šokēja pasauli un ieguva zelta medaļu.

Vadīti no trenera Herba Bruksa, 20 gadus veco komanda nebija tikpat pieredzējuša kā citas komandas, bet viņiem bija sirds un noteikti.

Spēlējot pret spēcīgo Padomju Savienību pusfināla spēlē, ASV komanda spēja sasniegt 4-3 uzvaru.

ASV komanda turpināja uzvarēt zelta medaļu spēlē pret Somiju, lai nodrošinātu vietu Olimpiskajā vēsturē.

Šis mirklis patiešām izceļas kā viena no visiedvesmojošākajām un negaidītākajām uzvarām sportā un atgādina, ka viss ir iespējams.

Brīnums uz Ledus

Jums visticamāk ir dzirdēts par ‘Brīnumu uz ledus’, neticamu sportisku sasniegumu 1980. gadā, kad ASV hokeja komanda pārspēja Padomju Savienību un ieguva zelta medaļu. Tas bija liels pārsteigums sporta pasaulē un brīdis, kas tiks atcerēts vēl ilgi.

Šeit ir četri iemesli, kāpēc ‘Brīnums uz ledus’ ir tik neaizmirstams:

 1. ASV komanda bija sastāvējusi no koledžas spēlētājiem, kamēr Padomju Savienības komanda bija pilna laika profesionāļi.
 2. ASV komanda bija kopā tikai divas nedēļas pirms spēles un tā tika smagi novērtēta.
 3. Spēle tika pārraidīta visā ASV un to redzēja miljoniem cilvēku.
 4. Tas bija liels pārsteigums un tika uzskatīts par ASV uzvaru pār Padomju Savienību Aukstā kara laikā.

‘Brīnums uz ledus’ bija neticams brīdis Olimpiskās vēstures un tas tiks atcerēts vēl ilgi.

Florence Griffith-Joyner

Bieži atcerēta ar savu rekordlielo ātrumu, Florenze Grieta-Džojnere elektificēja pasauli ar savām Olimpiskajām sasniegumiem. Viņa bija slavena sportiste, kas piedalījās 1984. un 1988. gada Olimpiādēs.

 1. gada Olimpiādē viņa ieguva sudraba medaļu 200 metru skrējienā. Viņa arī ieguva zelta medaļas 100 metru un 200 metru skrējienā 1988. gada Olimpiādē. Viņa uzstādīja pasaules rekordu 100 metru skrējienā ar laiku 10.49, kas joprojām pastāv līdz šai dienai. Viņa arī uzstādīja pasaules rekordu 200 metru skrējienā ar laiku 21.34 sekundes. Viņas sasniegumi ieguva viņai pievīli "Flo-Džo" un viņa tika dēvēta par vienu no ātrākajām sievietēm pasaulē.

Grieta-Džojnere aizgāja mūžībā 1998. gadā, bet viņas mantojums dzīvo tālāk kā iedvesma sportistiem visur.

Usains Bolts

Sekojoši Florences Griffits-Džojnera pēdās, Useins Bolts ir kļuvis par vēl vienu ikonisku figūru olimpisko vēsturē ar savām rekordlauztām skrējieniem. Viņš ir ieguvis kopā 8 zelta medaļas 100m, 200m un 4x100m šķērsojuma sacensībās. Šeit ir ieskats viņa lielākajos sasniegumos skrējienos:

 1. Iegūt 3 zelta medaļas 2008. gada Pekinas olimpiādē.
 2. Uzstādīt jaunu pasaules rekordu – 9,58 sekundes – 100m skrējienā 2009. gadā.
 3. Iegūt divas zelta medaļas 2012. gada Londonas olimpiādē.
 4. Iegūt savu trešo pēc kārtas zelta medaļu 100m skrējienā 2016. gada Rios olimpiādē.

Useina Bolta neaprakstāmā ātruma un sportiskās spējas ir padarījušas viņu par vienu no visslavenākajiem olimpisko spēļu sportistiem. Viņa panākumi turpina iedvesmot paaudzes skrējējus un sportistus visā pasaulē.

Nādija Komaneči

Veidojot uz Usaina Bolta mantojumu, Nadia Comaneci bija pirmā gimnaste, kura ieguva perfektu 10 punktu 1976. gada Monreālas olimpiādē. Viņas sasniegums prasīja lielu prasmi un atlētiskumu, un šī 14 gadu vecā rumāņu meitene tika pacelta starptautiskā slavā. Pirms olimpiādes Comaneci bija ieguvusi trīs Eiropas čempiones titulus un divas Pasaules čempionāta zelta medaļas.

Comaneci veikums nelīdzenajās paralēlajās kājās, balansa svārstībās un grīdas vingrinājumos bija visur perfektas 10 punktu vērtējuma, un viņa bija pirmā sportiste, kurai tika piešķirts šāds vērtēšanas sistēma. Viņas sasniegumi Monreālā viņai nopelnīja trīs zelta medaļas, vienu sudraba medaļu un vienu bronza medaļu.

Notikums Vērtējums Medaļa
Nelīdzenās par. 10 Zelta
Balansa svārst. 10 Sudraba
Grīdas vingrin. 10 Bronza

Pasaule bija ieraudzījusi Comaneci sasniegumus un viņa bija jaunākā sportiste, kura saņēma maksimālo vērtējumu. Viņas izrāde ne tikai iedvesmoja nākotnes gimnastus, bet arī pārkāpa sporta iespēju robežas. Līdz šai dienai viņa ir ikoniska figūra olimpiskajā vēsturē.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kvalifikācija: Kura ir visgarākā skriešanas un mežģīņu disciplīna Olimpiskajās spēlēs?

Visgarākā skrējiena un laukumspēļu disciplīna Olimpiskajās spēlēs ir vīriešu 50 km ātrgājienā. Tas ir izsīkstošs izturības un izturības tests, kurā sportisti turpina staigāt nepārtrauktās trasēs vairāk nekā 31 jūdzes attālumā.

Kā Olimpiskās spēles noteikumi ir mainījušies cauri gadiem?

Gadu gaitā Olimpiskās spēles noteikumi ir būtiski mainījušies. Kontroversiālas tēmas, piemēram, dopings, ir tikušas risinātas, jauni sporta veidi, piemēram, BMX riteņbraukšana, ir pievienoti, un ir veicināta dzimumu līdztiesība. Tagad var atrast dažādu sportistu dažādās sacensībās.

Kādās citās sporta veidās olimpiskie sportisti ir sacentušies?

Jums varētu būt pārsteigums uzzināt, ka Olimpiskie sportisti ir cīnījušies dažādās sporta disciplīnās daudzu gadu garumā. No peldēšanas un skriešanas līdz šaušanai un arhērijai, sportistiem ir bijusi iespēja parādīt savas prasmes uz pasaules lielākās skatuves.

Kāds ir Olimpisko sportistu vidējais vecums?

Vidējais Olimpiskās sportistes vecums parasti ir starp 20 un 30 gadiem. Daudzi sportisti sacenšas jau agrā vecumā un cenšas saglabāt augstāko fizisko formu līdz sasniegt savu virsotni.

Kādas starptautiskās organizācijas piedalās Olimpiskajās spēlēs?

Jūs, iespējams, interesē, kādas starptautiskās organizācijas ir iesaistītas Olimpiskajās spēlēs. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (IOC) ir galvenā pārvaldes iestāde, kas atbild par spēļu organizēšanu un uzraudzību. Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) arī piedalās Paralimpiskajās spēlēs.

Secinājums

Olimpiskajās spēlēs ir bijuši daži neiedomājami brīži, kas raksturo cilvēku sportisko izcilību un prasmīgumu. No Džesija Ouensa līdz Nādijai Comaneci, no Maikla Felpsa līdz Juseinam Boltam, un no 1980. gada ASV Hokeja izlases brīnuma uz ledu līdz Florenses Griffithas Džoīneres rekordpārspējai, šie sportisti ir sasnieguši neiedomājamus rezultātus.

Viņu panākumi tiks atcerēti un svinēti vēl gadiem ilgi, un viņu stāsti turpinās iedvesmot sportistus un fanus vienlīdzīgi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp